"A kommunista Kína pártállami egyeteme nyugati országban – ilyet még nem látott a világ" — írja Sükösd Miklós, aki büszkén hirdeti, szociológus, a Koppenhágai Egyetem Kommunikáció Tanszékének docense.
— Miklós, légy erős, látott! Te nem láttál. "A tudatlanság erő" – ahogy az előző posztunkban megidézett 1984-ben írják.
"Szociológus, a Koppenhágai Egyetem Kommunikáció Tanszékének docense."
Azt nem tudom, hogy ezzel a szöveggel lehet-e manapság sikeresen csajozni, érzésem szerint ettől max. a 444 szerkesztőinek csúszhatott le a bugyija rögtön. Le is közölték gyorsan a szerző rémesen modoros publicisztikáját. A nyugat árulója címmel. Hűha. :)
Akkor nézzük rögtön:
2013-ban nyílt meg ugyanabban a Koppenhágában a Fudan Egyetem Európai Kína-tanulmányok Központja. Pont.
(Idegesen majd valaki kommenteli, hogy az más! Nem más.)
Koppenhága egy kisváros. Az egyetemi élet sem lehet túlságosan átláthatatlan, de Dániába szakadt honfitársunknak úgy tűnik még nem sikerült megismerkednie a környezettel, ugyanakkor ellentmondást nem tűrően üzen haza nekünk, az orbáni diktatúra sötétségben tartott tudatlanjainak. 2013-ban egyébként Dánia mellett Németország is versenyzett a Fudan Egyetem intézményéért — a kommunista Kína kegyeiért, ha úgy tetszik. Ezen túlmenően Kínának éppúgy van titkosszolgálata, mint az USA-nak. Ebben egyetértünk. De mi más ligában játszunk...
— Miklós, légy oly testvérem és keress légy szíves egy térképet és nézd meg Dánia, Németország nyugat-e. Nem azt. Az egy régi térkép. Egy mondjuk 2013-asat. Köszi. Nem, hagyjuk a "de az NDK..." Nyugodj le légy szíves. Hitlert is hagyjuk. Köszi. Csak ennyit akartam.
Nekem Magyarország az első. Tényleg. Volt már magyar gyarmat Kínában, kb. egy campus-nyi. Az a szakértői véleményem, ettől az egyetemtől nem leszünk viszont mi kínai gyarmattá...
Szorosan lehet nem tartozik a kérdéshez, de Fudan egy 1905-ben alapított neves egyetem, jóval a legjobb magyar egyetemek előtt a rangsorban. 200 neves egyetemmel tart fent csereprogramokat 30 országban: Oklahoma State University, Beloit College, Washington University in St. Louis, Harvard University, Yale University, Trinity College (Connecticut), Union College (New York), Tulane University, Columbia University, University of California, Berkeley, University of Rochester, George Washington University, Georgetown University, University of California, Los Angeles, University of California Santa Barbara, University of California, San Diego, University of California, Irvine, University of Toronto, Bocconi University, Queen's University, University of Sydney, LUISS Guido Carli University, University of Adelaide, Rhodes University, K.U. Leuven, Ecole Pratique des Hautes Etudes Commerciales, Tokyo University, National University of Singapore, University of Salzburg, the University of Manchester, Durham University Business School, the London School of Economics, King's College London, University of Mannheim, ESSEC Business School, University of Paris 1 Pantheon-Sorbonne, Sciences Po Paris, Sciences Po Lille, IE Business School,University of North Carolina. Magyar intézmény nincs a Wikipedia által kiemeltek között. Mindenki tudja, miért... Pedig a Corvinusnak van közös MBA-programja Fudannal két éve.
Nyilván jól jövünk Kínának kulturális terjeszkedéséhez.
De ez akkor is úgy tűnik a térképre helyezi az országot.
Magyarországhoz csak hozzátenni lehet már. Félnivalónk nincs.
A nyitás ránk fér.
Ami nekik soft power, az nekünk örülj már a jónak egyszer.Ez valami egészen szánalmas szerintem. És mindig ezt csinálják.
Ma már nem érdemes weyerbélázni, rég bekötötték az internetet hozzánk, a lenézett Alsómocsoládra is. Tessék: 350 Mbit/s. Még ennek is utána lehet nézni. Azonnal. A Koppenhágai Egyetem kommunikáció tanszékének docenséhez ezek szerint még nem jutott el a technika e új vívmánya. Nyilván ezért ő a kommunikáció szak docense.
— Miklós, egészen kiváncsivá tettél, hogy mi okosat tudnál még nekünk tanítani...
A dolog a 444 esetén még kap egy csavart, mert a portál járványajatollája, Bede Márton (Bede Zsolt balliberális ikertestvére) egyenesen szerelmes a kínai megfigyelő államba: ott tudnak ám csak igazán lezárni! De ne tegyünk fel kérdést, mert minden, amit a 444 ír szentírás, olyan akár a Nyugati Fény a keleti alagút végén.
Egyébként Bede állítása sem igaz persze. Wuhan páratlanul szigorú lezárása úgy zajlott, hogy előtte 5 millió wuhani menekült el és rajzott szét az országban. Csupán. Persze, hogy nem járnak semminek utána. Felteszem Sükösd Miklósnál tanult ő is. Ki tudja? Nem tudom, kicsoda Sükösd Miklós, hadd legyek udvariatlan, nem is érdekel. Megmondom miért: szerinte Orbán fegyveres hatalommegőrzési kísérletére is fel kell készülni.
— Miklós... Mégis hogy? Fegyverraktárral, fegyveres felkeléssel, megelőző puccsal, hívjuk be valamely nagyhatalom csapatait netán?
Az igazság az, hogy Sükösd Miklós magából indulhat ki, számos szaktársa azt mondta korábban, hogy békés úton az Orbán-kormány nem leváltható. Többek között nem kisebb ember, mint Kornai János mondta ezt. Meg nem kevésbé csokornyakkendősebb alkotmányjogász, mint a nyugalmazott Kolláth György. Igazából, mit mondjak egy jogászról, aki fegyvert fogna a törvényes rend ellen? Hármójuk közül legalább Kornairól tudom, hogy szűken vett szakmájában komoly szakember, a többiekről feltételezem, de ha politikáról van szó a magyar értelmiségi ledobja az ékszíjat, nem tud viselkedni. Modorosan hozzátehetném: európai módon. Amolyan kis szovjet mentalitású.
Ezek az emberek egy különbejáratú univerzumban élnek. Azok akik a nagyközönség soraiban nem hajlamosak vagy képesek az önálló gondolkodásra, mindig megkapják tőlük a rossz és rosszabb válaszokat — bármire. Mert elitünk olyan, hogy tudatlanul is tudni véli a válaszokat. Ami tény megzavarná, arról sosem hallott, és meg is tesz mindent, hogy te se hallj...
Olyan az ország, amilyen a szellemi elitje.
Idehaza lassan az is világlátottnak érezheti magát, aki végigkövetett egy évadot a Trónok harcából.
Megmondom miért kellene ebbe az országba Fudan és miért kellene CEU is ebbe az országba. Komcsizás helyett. És minél több külföldi kulturális befolyás. És minél több hazai eredetű pluralizmus. És a másként gondolkodók tolerálása.
Apropó: a szabad nyugati társadalmakban általános elv, hogy bárki szabadon alapíthat egyetemet. Az akkreditáció, ha van, más tészta. Az is általános, hogy nem akarjuk gátolni mások ilyen szándékát. Aki ezt nem így éli meg, az inkább ne jöjjön nekem a nyugattal, valójában kommunistább, mint Kína vezetése, mert ott jól felfogott érdekében a KKP már sok lehetőséget nyitottá tett.
Pontosan az ilyen provinciális, tudatlan ám annál arrogánsabb magyar értelmiségi elitek miatt, akik a médiát és az akadémiai pályákat belakják, kikönyöklik, kitapossák — és lelakják végül valami intellektuálisan színvonaltalanná.
Természetesen nem tudom kiszámolni, hogy mennyiért éri ez meg nekünk. Az egy másik kérdés, amiről lehetne vitatkozni. Csak nem vitaképtelen mániákusokkal. Én teljesen megértem, ha valaki nem szereti Orbán politikáját, a fóbiásoknak viszont nem politizálni kéne, hanem keresni egy jó pszichológust.
Haladjunk tovább a "csak idehaza világhírű" "nemzetkozi karriert" befutott magyar sztárértelmiségiektől. Túl sok van belőlük. Tény: aki tényleg komoly név külföldön azt idehaza utálják. Ellenben van sok külhonból messiásként hazatérő honfitársunk, aki valójában kukát tologatott odakint, mégis úgy térhet haza a tudatlan benszülöttek közé, mint aki látta Lenint vagy "pár méterre állt Obamától" vagy hasonlók. Az utóbbi csoda Márki-Zay Péter saját üdvtörténetében szerepel, mint a szent lélek kiáradása és egyértelmű jele annak, hogy Isten vagyis a nyugat Őt küldte el hozzánk megváltóként, demokráciára téríteni a pogány magyarokat, ahogy az 1021 éve szokás. Ahogy egy külföldön legalább telesales-es kárriert befutó értelmiséginek az kijár.
A magyarok kevéssel is beérik, maradjon is ez így — jeligével.
Sok baj van úgy általában pártállástól függetlenül, különösen a biztos állásaikba betokosodott vezető értelmiségieinkkel. Egészen obszcén módon ezek az egymást a politikai szekértáborok és pöcegödrök túloldaláról hihetetlenül gyűlölő figurák viszont gyakran nagyon jól szót értenek egymással, mert valójában egyivásúak. Mindenki mással szemben intoleránsak, akik vérfrissítést hozhatnának abba a szellemi posványba, amit közösen teremtettek idehaza. Belénessy Csaba a fideszes agit-prop feje, Csepeli György szerint viszont a magyarok mind jobbágyok, főleg, ha épp a Fideszre szavaznak vagy bárki olyanra, akit ő nem szeret és/vagy nem az MSZMP utódpártja.
Lám mégis milyen jól egyetértenek abban, hogy mindenkinél jobban ők tudják, hogy mi a jó az embereknek (a halálos kór ellen) — nyilván megfeledkezve arról a tényről, hogy a "halálos kór" a magyarok 90%-a számára tünetmentesen "átvészelt" statisztikai esetszám, míg az oltás ugyanúgy egy plusz macera és olykor bizony komoly halálos kockázat, amit racionális és felelős lehet elutasítani — pl. ha az embernek allergiája van, ahogy azt maga a gyártó javasolta. Erről sem tud értelmiségi elitünk. Ehelyett a sárga és más színű veszéllyel riogat, hiszen tudatlanságában maga sem tud mást tenni csak félni.
Ilyen megkérdőjelezhető képességekkel ilyen magas pozíciókban persze teljesen indokolt az egzisztenciális félelmük — trollolo.
Magyarország "történetírója" továbbra sem George Orwell, nem is Robert Ludlum, hanem inkább Bohumil Hrabal vagy Jaroslav Hasek.
A blog 2015 végén azért indult, hogy az ideológiai szekértáborokon túllépve tiszta vizet öntsön a pohárba.
Olvasottságunk 2020-ban lépte át az egymilliót.
Posztjainkat számos országos és helyi portál megosztotta vagy hivatkozta az Indextől a Mandinerig, a Mércétől a Propellerig, a Hírolvasótól a Kapuig, a Balmixtől a social mediáig...
Köszönöm, ha lájkolod és megosztod írásainkat, kövess minket: facebook.com/kilonem100, ha támogatni szeretnél: patreon.com/kilonem100 — köszönjük!